Aktivity 2015/16

Environmentálna jeseň - Zádiel

Zádiel

Žiaci II.stupňa ZŠ, OA a SOŠ spolu so svojimi vyučujúcimi sa 14.10.2015 vybrali na jesennú prechádzku Zádielskou dolinou.

Čerstvý vzduch nasýtený kyslíkom, zurčanie potoka, majestátne skaly všade naokolo, atmosféra jesene, ktorej sme sa mohli dotknúť v nás zanechali nezabudnuteľné zážitky.

Cestou späť sme vyzbierali 2 igelitové tašky odpadkov a mali sme dobrý pocit, že sa nám podarilo spojiť príjemné dopoludnie v prírode s aktivitou, ktorá bola prospešná pre životné prostredie.

Burza kníh

Burza

Burzu kníh, časopisov, CD a DVD nosičov sme na našej škole organizovali  prvý krát 29. 1. 2016. Podarilo sa nám osloviť zatiaľ najmä mladších žiakov, najviac ich bolo zo VI.A, zhromaždili sme knihy a časopisy predovšetkým pre deti. Počas burzy si žiaci knihy prezerali, vymieňali, rozprávali sa o nich....

Akcia sa nám vydarila. Hoci starší žiaci stáli tentokrát viac-menej ako pozorovatelia obďaleč, dúfame, že nabudúce sa už zapoja aj oni vo väčšom počte.

Burzu plánujeme opakovať každoročne pri príležitosti skončenia I. polroku v príslušnom šk. roku - pravidelne koncom januára.

Bylinková záhradka

V našej bylinkovej minizáhradke sme zasadili mätu, medovku, ligurček, tymián a pažítku. Priestor okolo byliniek sme ohraničili pleteným "mini-plotom" z vŕbového prútia.

Okolo byliniek sme posadili okrasné trvalky, ktoré - ako dúfame - budú skrášľovať náš malý záhon pestrými kvietkami.

Bylinková minizáhradka je v tesnej blízkosti nového kompostoviska, je označená nápisom "ZELENÁ ŠKOLA". V jej tesnom susedstve majú svoje políčko aj klienti DSS, s ktorými si navzájom vymieňame sadeničky byliniek, a ktorí nám pomohli aj s úpravou nášho pozemku.

V našej mini-záhradke pribudli maliny a černice. Tieto ovocné kríky sú "beh na dlhšiu trať" , ale baví nás to :D

Triedenie odpadu

V apríli 2016 sme na škole začali triediť odpad. Vedenie školy zabezpečilo nádoby na plasty, sklo a kovy. V škole máme rozmiestnené aj nádoby na bioodpad a zbierame nefunkčné elektrospotrebiče a batérie. Zber papiera prebieha priebežne v každej triede do papierovej škatule.

Našim cieľom je minimalizovať komunálny odpad v našej škole o 15 %.

Kontajnery na plasty o objeme 1100l má škola na základe zmluvy o prenájme kontajnerov, platnou od 1.6.2016

Vyprázdňovanie kontajnerov je zabezpečené 1 krát mesačne za cenu 17,88 Eur.

Deň vtákov

1.apríla 2016 boli žiaci VI.A, VIII.A a IX.A spolu s učiteľkami vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach. Zúčastnili sme sa na besede o migrácii, živote a ochrane vtáctva, keďže  1. apríl je nepísaným DŇOM VTÁKOV.

Potom sme si so záujmom prezreli aj celú prírodovednú expozíciu v múzeu, vypočuli si zaujímavé informácie z pútavého výkladu nášho sprievodcu a dozvedeli sa tak veľa nových poznatkov o prírode najmä v našom regióne.

Keďže sa múzeum nachádza na Námestí Maratónu mieru, nenechali sme si ujsť ani príležitosť prezrieť si sochu maratónca a pamätnú tabuľu s menami všetkých víťazov jednotlivých ročníkov MMM.

Deň Zeme- Selfie v zelenej farbe

Firma KOSIT, a.s. v Košiciach vyhlásila pri príležitosti Dňa Zeme súťaž

"Selfie v zelenej farbe".

Zelená farba oblečenia, či módneho doplnku má symbolizovať záujem o ochranu prírody. Táto súťaž chce zároveň upozorniť na iniciatívu "Za čistejšie Košice".

Naša škola sa do súťaže zapojila v stredu dňa 20. apríla 2016.

Fotografie sme zaslali organizátorom súťaže, ktorí ich zverejnia na svojej facebookovej adrese. Vyhrávajú fotky, ktoré budú mať najviac "zdieľaní" a dve vyžrebované školy dostanú cenu za účasť v súťaži.

________________

Súťaž mala - pre našu školu - prekvapujúce rozuzlenie: fotografia triedy I.A a IV.A spolu s pani učiteľkou Klaudiou Križalkovičovou mala na facebooku najviac zdieľaní (spolu 94) a obsadila vynikajúce I.miesto. Víťazný kolektív získal odmenu 300 eur na koncoročný výlet do prírody.

BLAHOŽELÁME !!!!

Deň Zeme

DEŇ ZEME

22. apríl 2016

V priestoroch prírodovednej expozície Východoslovenského múzea v Košiciach a tiež v parku za historickou budovou múzea na Námestí Maratónu Mieru 2 sme spolu so žiakmi košických základných škôl oslávili Deň Zeme.

Množstvo eko-aktivít: súťaže, hry, tvorivé dielne, kvízy a hádanky, ukážky činnosti kynologického krúžku nám pripravilo naozaj nezabudnuteľné zážitky.

Prezreli sme si aj celkom novú výstavu - Cesta do praveku.

Akcie sa zúčastnili žiaci VI.A a VII.A spolu so svojimi učiteľkami.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky